Victoria SP2 Sianów wywalczyła awans do III ligi

Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 kolejkę przed końcem rozgrywek IV ligi kobiet zapewniły sobie awans do rozgrywek trzeciego frontu. Ich przeciwnikiem był zespół UKS Energetyk Junior Gryfino. Oba zespoły przed meczem miały tyle samo punktów z tym, że w trochę lepszej sytuacji był zespół z Sianowa, który grał u siebie a poprzednie spotkanie w Gryfinie wygrał 2:1. To była więc dobra zaliczka.

Mecz w Sianowie zaczął się od zdecydowanej przewagi Victorii SP 2 i już w 2 minucie dziewczyny mogły prowadzić 1:0. Malwina Grzelak ograła bramkarkę gości, celnie uderzyła, ale jej strzał wybiła z pustej bramki wracająca zawodniczka Gryfina. W 12 minucie przewagę sianowianek udokumentowała Pola Pasik strzelając ładną bramkę po doskonałym podaniu Klaudii Majerczak. Pierwsze pół godziny to była przewaga zespołu z Sianowa.
W 32 minucie gryfinianki skontrowały i otrzymały nagrodę w postaci karnego za faul Maji Malczewskiej, którego wykorzystała pewnym strzałem Klaudia Klimek. Niespodziewanie zrobiło się 1:1. Niezrażone stratą gola sianowianki dalej atakowały i w 36 minucie pięknym uderzeniem popisała się z 35 metrów Wiktoria Huda obejmując prowadzenie 2:1.
Druga połowa już zdecydowanie należała do Victorii SP 2, ale przyjezdne groźnie kontrowały i nie zamierzały łatwo oddać pola. W sianowskiej ekipie błysnęła wreszcie Malwina Grzelak, która strzeliła klasycznego hattricka. Najpierw w 55 minucie z ostrego kąta na 3:1. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu kontaktową bramkę na 2:3 zdobyła ponownie z karnego w 66 minucie Klaudia Klimek po ręce Amelii Babireckiej. Następnie 80 minucie podwyższyła wspomniana Malwina na 4:2 i ona też w 87 minucie ustaliła po indywidualnej akcji wynik spotkania na 5:2 dla Victorii SP 2.

W Victorii SP 2 Sianów zagrały: Maja Malczewska, Aleksandra Małolepszy, Oliwia Żywanowska, Amelia Babirecka, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Huda, Klaudia Majerczak, Monika Garbicz, Natalia Mazurczak, Malwina Grzelak i Pola Pasik.

Następne spotkanie 28.05.2022 r. o godz. 18.00 z Budowlanymi w Lubsku (za Zieloną Górą).