PRZYKRA I WYSOKA PORAŻKA PIŁKAREK VICTORII SP 2 SIANÓW

Drugiej porażki sezonu 2022/2023 w rozgrywkach III ligi kobiet doznały piłkarki sianowskiej
Victorii SP 2, bardzo bolesnej i wstydliwej bo aż 0:13 i to jeszcze na swoim boisku. Do przerwy
było 0:6. Bramki strzelały: Anna Pietraszewska 5 ( 54, 56, 84, 86, 90), Martyna Kubiak 3( 4, 15,
28), Oliwia Krysiak 2 (18, 73), Oliwia Leszcz 1(9) i Marta Paduch. Nie dość tego nieszczęścia to
na dodatek jeszcze sianowska bramkarka Maja Malczewska złamała palca w czasie meczu.
Spotkanie było jednostronne, piłkarki z Bydgoszczy od początku miały przewagę i mogły wygrać
jeszcze w wyższym stosunku. Sianowianki w całym meczu stworzyły tylko trzy groźne sytuacje
ale ich nie wykorzystały. Zespół z Bydgoszczy był lepiej wybiegany i lepiej przygotowany
szybkościowo, a po za tym mógł skorzystać z piłkarek pierwszego zespołu KP Bydgoszcz,
grającego w ekstralidze kobiet, mającego przerwę w rozgrywkach ekstraligi z powodu przerwy
reprezentacyjnej. Następny mecz sianowianki zagrają z liderem tabeli Wartą Poznań w
Poznaniu 3 września 2022 o 13.30 i na pewno nie będzie łatwo o dobry rezultat. Pomimo
dotkliwej porażki z Bydgoszczą sianowianki nie padną przed nimi na kolana i powalczą o
korzystny wynik..
Skład Victorii SP 2 : Maja Malczewska (72 Iwona Grub-Malinowska) –Maja broniła do przerwy
a w II połowie weszła na bramkę Otylia Gawlikowska, Natalia Bryzek ( 46 Dominika Kubsch),
Aleksandra Małolepszy, Eliza Cichoń, Otylia Gawlikowska, Monika Garbicz, Marta Fil,
Wiktoria Huda, Pola Pasik, Malwina Grzelak. W rezerwie pozostała Maja Gadomska.