UDANY TURNIEJ GWIAZDKOWY W SIANOWIE

„ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ SIANÓW.”

W Sianowie rozegrany został VII Ogólnopolski Gwiazdkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie sportowe, którego współorganizatorem było Województwo Zachodniopomorskie i współfinansowała Gmina Sianów bardzo dobrze zorganizowali działacze UKS Victoria SP2 Sianów. W zawodach wzięło udział 16 zespołów w 2 kategoriach wiekowych: 2007-2009 i 2010 i młodsze.

W obu kategoriach zespoły podzielono na 2 grupy i rywalizowano każdy z każdym. W kategorii 2007-2009 w grupie A pierwsze miejsce lepszą różnicą bramek zajęła ekipa Pogoni I Szczecin, która wygrała 2:0 z MLKS Tucholanka II Tuchola 2:0, Leydis Ceramika Łubiana 6:0 i zremisowała 0:0 z UKS Victoria SP2 I Sianów. Drugie miejsce przypadło Victorii SP2 I Sianów po wygranych z Tucholanką II 1:0, Ceramiką 3:0 i wspomnianym remisem 0:0 z Pogonią I. W grupie B najlepszą okazała się Pogoń II Szczecin po zwycięstwach po 1:0 z Victorią SP2 II i AP Drawsko ( trener Kamil Kuprowski) oraz remisie 1:1 z Tucholanką I. Drugie miejsce w grupie przypadło Tucholance I . W meczach półfinałowych triumfowały :Pogoń I, która pokonała 3:0 Tucholankę I i niespodziewanie Pogoń II po wygraniu 1:0 z Victorią SP2 I.

W tym meczu decydującym o awansie do finału sianowianki miały wiele szans na zmianę rezultatu ale nie wykorzystały dobrych okazji. Tak więc w finale spotkały się 2 zespoły Pogoni Szczecin. Lepszą okazała się ekipa Pogoni I, która pokonała zespół Pogoni II w stosunku 1:0. W zwycięskim zespole Pogoni I prowadzonej przez Patryka Gawrona i Klaudię Wieleba wystąpiły: Lena Gracz-Madsen, Kalina Paplicka, Klaudia Świątek, Helena Kozak, Marika Struzikowska, Noemi Zientarska, Paula Buczkowska i Zuzanna Rokita. Najlepszą zawodniczką turnieju została Maja Sztramska z Pogoni II Szczecin, bramkarką Nikola Synówka z Victorii SP2 I Sianów a najwięcej bramek strzeliły :Kalina Paplicka i Noemi Zientarska po 4, obie z Pogoni I.

W meczu o trzecie miejsce piłkarki Victorii SP2 I Sianów prowadzone przez trenera Jędrzeja Bieleckiego pokonały 1:0 MLKS Tucholankę I Tuchola- trener Marek Zienkiewicz. W sianowskim zespole grały: Nikola Synówka, Pola Pasik, Eliza Cichoń, Zofia Kudłaczek, Natalia Noworolnik, Maja Malczewska, Aleksandra Małolepszy.

W kategorii 2010 i młodsze w grupie A trzy zespoły po meczach eliminacyjnych zdobyły po 5 punktów i o awansie decydowały rzuty karne. W rezultacie do dalszych gier awansowały z pierwszego miejsca Leydis Ceramika Łubiana i z drugiego Pogoń II Szczecin. W grupie B pierwsze miejsce przypadło Pogoni I Szczecin a drugie Tucholance II.

W decydujących meczach o awans do finału Leydis Ceramika zwyciężyła Tucholankę II 1:0 a Pogoń II pokonała Pogoń I karnymi 3:1. W meczu padł remis 0:0. W meczu o trzecie miejsce Tucholanka II przegrała 0:1 z Pogonią I. W finale niespodziewanie Leydis Ceramika Łubiana okazała się lepsza od Pogoni II Szczecin wygrywając 1:0. W zwycięskiej ekipie Leydis Ceramika Łubiana prowadzonej przez trenera Jarosława Waszczuka grały: Julia Sławińska, Dominika Olkiewicz, Julia Chocha, Weronika Kropidłowska, Maja Ściążko, Lena Łosińska, Oliwia Okrój i Karolina Walkusz.

Zdaniem trenerów najlepszą zawodniczką była Julia Chocha a królową strzelczyń Oliwia Okrój obie z Leydis Ceramika Łubiana. Najlepszą bramkarką okazała się Zuzanna Nowacka z Tucholanki II Tuchola. Pomimo zajęcia piątego miejsca nieźle zaprezentowały się piłkarki Victorii SP 2 Sianów, które w całym turnieju nie przegrały żadnego meczu a awans do serii finałowej przegrały różnicą 1 bramki.

W zespole Victorii SP2 I Sianów grały: Zuzanna Kaczorowska, Martyna Ryncewicz, Milena Waleńska, Julia Kaczorowska, Kaja Chojnowska, Hanna Grochowska, Lena Sobieraj, Kornelia Arabasz, Zuzanna Perz, Hanna Nowosielecka, Nadia Tomkowska-Matusiak. Trenerką ekipy była Klaudia Majerczak.

Dzięki pomocy: Komisji ds.Piłkarstwa Kobiecego PZPN, Urzędu Marszałkowskiemu, Powiatu Koszalińskiego, Gminie Sianów, Nadleśnictwa Karnieszewice, PGK Koszalin, ARKA Sianów, Bank Spółdzielczy Sławno Oddział Sianów, GLOBMETAL Koszalin, Kabel-Technik-Polska, Zakład Poligraficzny POLIMER Koszalin była to bardzo udana impreza i nie zabrakło pucharów, dyplomów, nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego, słodyczy, które wręczali min. przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie Dariusz Draczyński , Wiceprezes UKS Victoria SP 2 Aneta Ryncewicz, Krzysztof Pasik Wiceprezes UKS Victoria SP 2, Członek Zarządu Klubu Iwona Grub-Malinowska oraz Członek Komisji Rewizyjnej Klubu Przemysław Ryncewicz. W organizacji zawodów pomagali również Członek Zarządu Klubu Artur Rutkowski, Krzysztof Gort i Jędrzej Bielecki. Zawody sprawnie prowadzili arbitrzy Sebastian Wroński i Klaudia Dziubak.

Podsumowując zawody Prezes UKS Victora SP 2 Sianów zadowolony był z poziomu zawodów oraz faktu, że dopisała frekwencja . Nasze zespoły wypadły przyzwoicie, zwłaszcza, że nie graliśmy w optymalnych składach. W naszych drużynach zabrakło kilku czołowych zawodniczek, głównie ze względów zdrowotnych. Obniżyło to nasz poziom ale z drugiej strony to była szansa dla zmienniczek. Trzeba przyznać, że dopisali sponsorzy oraz działacze klubowi i dzięki temu był to chyba udany turniej. A o po za tym byliśmy bardzo gościnni i daliśmy innym szanse wygrania turnieju.