PRZYŚPIESZONA PORAŻKA

Na zdjęciu kapitan naszego zespołu Pola Pasek

Na prośbę Klubu Sportowego Warta Poznań S.A. wyraziliśmy zgodę na przesunięcie meczu III Ligi kobiet z dnia 16.04.2023 r. niedziela na 11.04.2023 r. wtorek no i niestety strzeliliśmy sobie w kolano. Był to dzień poświąteczny, wolny od nauki i niestety ze względu na wyjazdy naszych dziewcząt z rodzicami mieliśmy bardzo osłabiony skład. Przegraliśmy 0:5 . Przeciwnik wygrał zasłużenie ale przy lepszym składzie naszego zespołu był to przeciwnik do ogrania.

Początek meczu był wyrównany, długo utrzymywał się wynik remisowy ale w 17 minucie po błędzie obrony po strzale Anny Gewics poznanianki objęły prowadzenie 1:0. W dalszej części meczu przyjezdne miały może lekką przewagę ale nie dokumentowały jej bramkami. Dopiero w 39 minucie po rzucie rożnym i błędzie sianowskiej bramkarki uzyskały drugiego gola a strzelczynią była Emilia Polaczyk. Tak więc pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem 2:0 zespołu z grodu Przemysława. Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza tylko piłkarki Warty strzeliły nie dwie ale trzy bramki. Trzecią w 58 minucie strzeliła Natalia Zubka , czwartą w 75 minucie Natalia Pawlak a piątą i ustalającą wynik meczu w 80 minucie Ada Glogier . Pomimo wysokiego wyniku i przewagi poznanianek nie był to mecz do jednej bramki. Sianowianki zasłużyły na honorową bramkę ale niestety w 76 minucie wyborną sytuację sam na sam zmarnowała Maja Gadomska. Pomimo puszczenia pięciu bramek dobrze broniła sianowska bramkarka Otylia Gawlikowska. Wyróżniły się też kapitan zespołu Pola Pasik i Klaudia Majerczak.

Skład Victorii SP2 Sianów:
Otylia Gawlikowska, Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Monika Garbicz, Wiktoria Ostróżka, Dominika Kubsch, Natalia Bryzek( 83 Nadia Łyszyk), Iwona Grub-Malinowska, Kladia Majerczak, Maja Gadomska i Wiktoria Huda.

Podsumowując mecz trener Jędrzej Bielecki podziękował przeciwniczkom oraz swoim zawodniczkom za ambitną postawę do końca meczu. Niestety nie graliśmy najlepszym składem a ponadto mamy parę kontuzji i przy szczupłej kadrze zawodniczek to wszystko wychodzi na boisku. Mamy bardzo młodą drużynę i nasze umiejętności nie są na najwyższym poziomie. Te, które są walczą ale na razie z miernym skutkiem. Naszym głównym celem jest utrzymanie w III lidze i wszystko zrobimy żeby się tak stało. Najbliższy mecz zagramy 23 kwietnia z jednym z lepszych zespołów III ligi naszą imienniczką Victorią