UDANY REWANŻ UKS OLIMPIA SZCZECIN


W Sianowie miał się odbyć półfinał 1B Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 . Niestety z zapowiadanych 4 drużyn stawiły się tylko dwie, UKS Olimpia Szczecin i gospodynie UKS Victoria SP 2 Sianów. Z nieznanych przyczyn nie stawiły się: AZS UAM Poznań oraz Promień Żary ( prawdopodobnie z powodu braku środków finansowych).

W tej więc sytuacji rozegrany został więc tylko jeden mecz pomiędzy UKS Victoria SP2 Sianów a UKS Olimpią Szczecin. Mecz był bardzo wyrównany ale szczecinianki za sprawą Martyny Raduckiej wygrały 1:0 i to one zajęły pierwsze miejsce i zrewanżowały się za wcześniejsze porażki na szczeblu finału województwa zachodniopomorskiego. Trenerką ekipy szczecińskiej była Daria Sokołowska. Organizatorzy półfinału dzięki życzliwości Gminy Sianów zadbali o okolicznościowe Puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Nie zabrakło też kiełbasek z grilla i słodkości przygotowanych przez rodziców grających dziewczyn. Pomocy w organizacji udzielili Aneta Ryncewicz, Sebastian Capar, Marlena Markowska, Jacenty Życiński. Zawody prowadziła bardzo dobrze Joanna Pondo a asystowały jej sędziny ostatniego meczu Pogoni Szczecin z UKS SMS Łódź.


W zespole Victorii SP2 Sianów prowadzonej przez Klaudię Majerczak wystąpiły: Zuzanna Kaczorowska, Julia Kaczorowska, Zuzanna Perz, Oliwia Kulesza, Milena Waleńska, Nadia Tomkowska-Matusiak, Małgorzata Capar, Kaja Chojnowska, Hanna Grochowska, Kornelia Arabasz, Julita Dobrzańska, Katarzyna Cybul, Roksana Markowska.

Sianowianki były osłabione brakiem dwóch najlepszych zawodniczek : Martyny Ryncewicz i Adrianny Urbaniak.
Trenerka Klaudia Majerczak powiedziała, że z nimi ten mecz byłby na pewno wygrany. Ale i tak cieszymy się z tego co osiągnęliśmy. Gratulujemy przeciwniczkom.