UKS VICTORIA SP2 NA KASZUB CUP 2023

Przygotowujące się do rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2022/2023 III ligi kobiet piłkarki UKS Victoria SP2 Sianów dla urozmaicenia monotonii treningowej wybrały się na dobrze obsadzony Turniej Halowy KASZUB CUP 2023 do Luzina.

W gronie 10 zespołów seniorskich zajęły ósme miejsce. Zmagania na hali rozpoczęły od wygrania meczu z Chojniczanką II Chojnice 2:1. W drugim bardzo wyrównanym meczu z Victorią Niemcz Osielsko przegrały 2:3, tracąc bramkę 15 sekund przed końcem spotkania. W trzecim spotkaniu po bardzo dobrym meczu poległy 0:2 z późniejszymi triumfatorkami zawodów Lechią Gdańsk, która we wcześniejszych meczach wysoko po 4:0 i 5:0 wygrywała z Victorią Niemcz i Stal Jezierzyce. W czwartym swoim meczu grupowym sianowianki spotkały się ze Stalą Jezierzyce i znów minimalna porażka 1:2. Wyniki te dały Victorii SP2 czwarte miejsce w grupie i grały o miejsce 7-8 . I niestety przegrały wysoko aż 0:5 z Potokiem Pszczółki . Ta porażka to był efekt zmęczenia ale i wielu kontuzji we wcześniejszych meczach. W tym ostatnim meczu już nie zagrały: Eliza Cichoń, Zofia Kudłaczek, Monika Garbicz. Trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Iwona Grub-Malinowska może i nie byli zadowoleni z ósmego miejsca ale nie narzekali na postawę swoich podopiecznych. Dziewczyny naprawdę dobrze grały, ale bardzo pechowo. Mało Tego były na pewno zdecydowanie najmłodszym zespołem. Trochę zawiodły w ostatnim meczu ale były załamane poważnymi kontuzjami koleżanek i chyba dopadło je zmęczenie podróżą i całodziennym turniejem.

Pomimo wpadki w ostatnim meczu turnieju dziewczyny pokazały się z dobrej strony i na pewno nie zawiodły, tym bardziej, że nie trenowaliśmy na hali. W Victorii SP2 Sianów wystapiły: Eliza Cichoń, Pola Pasik ( kapitan zespołu), Natalia Noworolnik, Natalia Bryzek, Wiktoria Huda, Maja Gadomska, Zofia Kudłaczek, Martyna Batruch, Nikola Synówka, Monika Garbicz, Otylia Gawlikowska i Aleksandra Małolepszy.

Turniej wygrały zdecydowanie piłkarki Lechii Gdańsk przed AWL Wrocław. Trzecie miejsce przypadło gospodyniom zawodów GOSRiT Wikęd Luzino a czwarte Stali Jezierzyce. Piąte były dziewczyny z Chojniczanki I Chojnice a szóste Victoria Niemcz. Siódme były Potok Pszczółki a ósme Victoria SP2 . Dziewiąte miejsce zajął drugi zespół z Chojnic a dziesiąte Olimpia Czersk. Najlepszą zawodniczką turnieju została Oliwia Falk z GOSRiT Wikęd Luzino, bramkarką Agata